ارز مجازی

ارز مجازی
تولید ارز
تبادل-ارز مجازی
مبادله ارز
کیف-پول-ارز مجازی
موبایل اپلیکیشن

معرفی ارز مجازی

در پول‌های غیرمتمرکز نظیر بیت‌کوین، اتریوم و یا هر نوع دیگر ارز مجازی ، تراکنش‌ها توسط پایگاه داده توزیع شده به اسم بلاک‌چین انجام می‌شوند و شرکت خاصی مالک آن‌ها نیست.

بیت‌کوین، اتریوم و سایر رمز ارزها به عنوان ارزهای دیجیتال و زیرمجموعه‌ای از پول‌های مجازی دارای عملکردی مشابه دیگر ارزها از جمله دلار، یورو، پوند و ریال می‌باشند.

مرکز صادرات گلدنت با در اختیار داشتن تمامی زیرساخت‌های داخلی و ارتباطات خارجی از طریق دفاتر بین‌المللی خود، امکان تولید (استخراج) و دریافت و پرداخت ارزهای مجازی همانند بیت‌کوین و سایر ارزهای مشابه را در اختیار دارد. این مرکز مبادلات ارزی را از طریق همکاران صراف خود در کشورهایی که نقل و انتقال این ارزها قانونی و مجاز می‌باشد، انجام می‌دهد.

استخراج یا ماینینگ ارز مجازی

به منظور استخراج (ماینینگ) انواع ارز مجازی نیاز به تجهیزات پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌باشد که برای ارزهای گوناگون این تجهیزات متغیر می‌باشد. در Mining Pool یا استخر استخراج، ماینرهای زیادی وجود دارند که با پیوستن به آن‌ها می‌توان قدرت خود را به اشتراک گذاشته و سپس سود بدست آمده را نسبت به قدرت هر کامپیوتر تقسیم کرد.

هنگامی که یکی از اپلیکیشن‌های مخصوص مبادلات ارز مجازی را روی کامپیوتر یا گوشی تلفن همراه خود نصب کردید، اولین Wallet ID شما تولید شده و می‌توانید در صورت نیاز، آدرس‌های بیشتری هم بسازید. می‌توانید آدرس‌های خود را برای دوستانتان ارسال کنید تا آن‌ها بتوانند به شما پرداخت کنند و یا برعکس. در واقع بسیار شبیه به طرز کار ایمیل است جز آن که آدر‌س‌های بیت کوینی فقط باید یکبار استفاده شوند.

در حال حاضر پردازش پرداخت وجه با ارزهای مجازی، بدون کارمزد و یا با کارمزدی بسیار اندک انجام می‌گیرد. کاربران می‌توانند برای پردازش سریعتر تراکنش خود، کارمزد پرداخت نمایند که در نتیجه تأییدیه تراکنش را سریعتر از شبکه دریافت خواهند کرد. ارزهای مجازی به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا در هرچه بیشتر ایمن کردن پول سازی یک گام فراتر باشند و نیز حفاظت چشمگیری در برابر بسیاری از اشکال جرائم مالی به عمل آورند. به عنوان مثال، جعل کردن بیت کوین‌ها کاملا غیرممکن است. کاربران بر پرداخت‌های خود کنترل کامل دارند و نمی‌توانند مبالغ تأیید نشده را مانند آنچه در کارت‌های اعتباری کلاهبرداری می‌شود، دریافت کنند. تراکنش‌های ارزهای مجازی برگشت ناپذیر بوده و در برابر پرداخت‌های برگشتی تقلبی بسیار ایمن هستند. ارزهای مجازی با استفاده از مکانیسم‌های مفید و قوی مانند بک آپ یا پشتیبان گیری، رمزنگاری و امضای چندگانه، در برابر دزدیدی و گم شدن بسیار ایمن شده‌اند.

اپلیکیشن مخصوص مبادلات ارز مجازی

اپلیکیشن مخصوص مبادلات ارز مجازی، یک برنامه کاربردی برای گوشی تلفن همراه و یا یک برنامه کامپیوتری است که یک Wallet ID شخصی در آن تعریف شده است و به کاربر اجازه می‌دهد تا با آن به ارسال یا دریافت ارزهای مجازی بپردازد و این کاربران ارزهای مجازی در سراسر جهان هستند که آن را کنترل می‌کنند. توسعه‌دهندگان ارزهای مجازی اگرچه نرم‌افزار آن را بهبود می‌دهند ولی نمی‌توانند تغییری را بر پروتکل این ارزها تحمیل کنند. چرا که هر کاربری آزاد است که نرم‌افزار خود و نسخه‌ای که خود می‌پسندد را استفاده کند. تمامی کاربران، برای اینکه با یکدیگر سازگار بمانند باید از نرم‌افزاری استفاده کنند  که از همان قواعد پیروی می‌کند. ارزهای مجازی تنها به شرط اجماع کامل بین تمامی کاربران، می‌توانند به درستی کار کنند بنابراین تمامی کاربران و توسعه دهندگان انگیزه قوی برای حفظ این اجماع را خواهند داشت.

جولای 1, 2018